Ми допоможемо вам стати кращими в галузі Тел./факс +38(057)719-57-72   e-mail: model@citycom.kharkov.ua

Налагоджувальний розрахунок споживачів тепла, дросельні шайби та елеватори

Підсистема "Налагодження" ІГС  "CityCom‑ТеплоГраф"

Ця підсистема являє собою інструментарій для розрахунку налагоджувальних пристроїв, установка яких дозволяє збалансувати гідравлічний режим в тепловій мережі, забезпечивши рівномірний теплопостачання споживачів і гідравлічну стійкість теплової мережі та системи теплопостачання в цілому.

Розрахунок пристроїв звуження потоку (дроселюючих шайб та сопел елеваторів) за видами підключеного теплового навантаження на споживачах передбачає значно більш докладний опис абонентських вводів, ніж при простому гідравлічному розрахунку і моделюванні теплової мережі. Тому підсистема включає в себе відповідні розширення бази даних паспортизації споживачів, а також необхідні додаткові процедури введення.

Розрахунок налагоджувальних пристроїв проводиться на відкалиброваній в номінальному режимі гідравлічній моделі теплової мережі. В результаті налагоджувального розрахунку генеруються аналітичні документи, що містять всі необхідні дані про гідравлічні характеристики споживачів та параметри гідравлічного режиму, а також результуючий документ з розрахованими конструктивними параметрами звужувальних пристроїв - головних та підпірних діафрагм, а також сопел елеваторів і шайб за видами приєднаного теплового навантаження.

Крім власне налагодження абонентських вводів, підсистема дозволяє також проводити моделювання регулювання гідравлічного режиму притисненням засувок в теплових камерах з одночасним розрахунком діаметрів еквівалентних шайб, відповідних "притиснутій" арматурі, для їх установки в регульованих точках теплової мережі (нагадуємо, що правила експлуатації теплових мереж категорично забороняють регулювання режиму притисненням запірної арматури).


Регулювання гідравлічного режиму відповідно до розрахунку, отриманого за допомогою підсистеми "Налагодження", дозволяє отримати реальний техніко-економічний ефект, що виражається в стабільному і рівномірному задоволенні споживачів тепловою енергією одночасно із з зниженням необхідного відпуску тепла з джерела, а також в істотному зниженні витрат електроенергії на перекачку теплоносія. 


Чиста економія від впровадження розрахункових налагоджувальних заходів може скласти 5 ... 35%, в залежності від вихідного стану теплової мережі та абонентських вводів.


Відправити запит