Ми допоможемо вам стати кращими в галузі Тел./факс +38(057)719-57-72   e-mail: model@citycom.kharkov.ua

Моделювання аварійних ситуацій, локалізація аварій

Підсистема "Локалізація аварій"

"Локалізація аварій" - це одна з найбільш затребуваних підсистем CityCom для систем теплопостачання, водопостачання та енергопостачання, призначена для моделювання аварійних ситуацій, а також формування і видачі рекомендацій з перемикань з метою локалізації та подальшої ліквідації аварій.

Висока потреба в цьому інструменті пояснюється нетривіальним алгоритмом пошуку адекватного рішення в умовах закільцьованості комунальних мереж ресурсопостачання, особливо в ситуаціях, коли не вся найближча секціонуюча арматура доступна для виконання перемикань.

Крім того, використання даної підсистеми разом з підсистемою "Гідравліка" для створення електронних моделей систем теплопостачання дозволяє повністю задовольнити вимоги закону в частині, що регламентує перевірку готовності комунальних служб до опалювального періоду.

Відправити запит


Як це працює?

Реалізований в інструментарії CityCom алгоритм локалізації аварій в комунальних мережах дозволяє розрахувати і здійснити комплекс заходів (програму перемикань), які дозволяють ізолювати мінімально можливий фрагмент мережі від надходження теплоносія (чистої води, електроенергії) для проведення ремонтних робіт в місці виникнення аварії. При цьому мінімізується і кількість споживачів, які неминуче відключаються від ресурсопостачання на час проведення робіт по ліквідації аварії.

Якщо позначити на схемі комунальної мережі одну або декілька аварійних ділянок та/або вузлів мережі, програма автоматично знаходить перелік найближчої доступної запірної арматури, яку необхідно закрити для локалізації аварії. Запірна арматура, позначена як несправна або недоступна, виключається алгоритмом з переліку арматури для вироблення рекомендацій щодо локалізації аварії, що, як правило, розширює мінімізовану зону відключення.

В результаті відпрацювання алгоритму локалізації аварії результуюча зона локалізації (частина мережі, відключена від ресурсопостачання) на схемі перефарбовується кольором виділення, що дозволяє відразу візуально оцінити розмір фрагмента мережі, який відключається.

Будинки, що містять споживачів, що потрапляють під неминуче аварійне відключення на період проведення робіт з ліквідації аварії, можуть бути також "підсвічені" кольором виділення. 

Як результат рішення задачі моделювання та локалізації аварії користувач отримує набір вичерпних звітів по зоні відключення: перелік і зведення щодо споживачів, що відключаються, список камер і колодязів (в т.ч. з пожежними гідрантами), які потрапили в локалізовану область, загальну довжину і обсяг мереж ресурсопостачання, що відключаються, а також ряд інших довідкових відомостей і аналітичних звітів.

Важлива особливість підсистеми "локалізації аварій" полягає в тому, що при моделюванні аварії виходить вичерпну відповідь на питання "Що буде, якщо ...?", Але при цьому в базі даних технологічного опису мережі не змінюються ні стан запірно-регулюючої арматури, ні розрахований режим. Тобто, моделювання аварії носить виключно "віртуальний" характер і ніяк не спотворює поточний стан електронної моделі. Якщо результат локалізації і сформована програма перемикань влаштовує диспетчера, він може запустити цю програму перемикань, сформувавши наряд лінійної бригади, і лише за фактичним виконанням програми перемикань в моделі зміниться стан обладнання, що перемикається.

Відправити запит