ІГС CityCom-ГідроГраф - вирішення завдань з водопостачання та водовідведення
CityCom-ГідроГраф - це спеціалізована ГІС з комплексом підсистем для створення електронних моделей систем водопостачання/водовідведення та вирішення виробничих завдань водопостачальних підприємств
Базовий комплекс ІГС "CityCom-ГідроГраф":
паспортизація мереж і обладнання водопостачання/водовідведення
Базовий комплекс ІГС "CityCom-ГідроГраф" складається з двох компонент: - Спеціалізованої ГІС-платформи, розробленої для ефективного вирішення завдань експлуатації міських інженерних мереж теплопостачання, водопостачання, водовідведення, електропостачання, газопостачання і т. д.
- Бази знань, довідників та класифікаторів предметних областей "водопостачання" і "водовідведення", необхідних для паспортизації водопровідних і каналізаційних мереж та їх обладнання
До складу Базового комплексу включені також усі необхідні види тематичних розфарбувань, графічних виділень, довідкових та звітних документів, які формуються на підставі інформації, що міститься в базі даних паспортизації.
ІГС "CityCom - ГідроГраф". Базовий комплекс.
Для отримання додаткових матеріалів та організації демо-доступу до підсистеми CityCom-Гідрограф для систем водопостачання та водовідведення необхідно відправити запит
- Підсистема "Гідравліка" - гідравлічний розрахунок та моделювання режимів водопровідних і каналізаційних мереж
Підсистема існує в двох субгалузевих релізах: для напірних систем водопостачання і для напірних і самопливних систем водовідведення. Кожен з субгалузевих релізів включає повний набір функціональних компонент і відповідних їм інформаційних структур бази даних, необхідних для гідравлічного розрахунку і моделювання мереж і систем водопостачання/водовідведення будь-якої складності.
Успішно використовується як для повсякденної експлуатації у водопостачальних підприємствах, так і в якості інструменту створення електронної моделі у процесі розробки та актуалізації схем водопостачання міст.
Розмірність мереж, кількість джерел і насосних станцій, що працюють на загальну мережу та/або кілець – не обмежені.
Детальніше про підсистемі "Гідравліка" CityCom-ГідроГраф - Підсистема "Локалізація аварій" - рекомендації щодо закриття запірної арматури та звіти про відключення (тільки водопостачання)
"Локалізація аварій" - це одна з найбільш затребуваних підсистем CityCom для систем водопостачання, призначена для моделювання аварійних ситуацій, а також формування і видачі рекомендацій щодо перемикань з метою локалізації та подальшої ліквідації аварій.
Використання даної підсистеми разом з підсистемою "Гідравліка" забезпечує потужний виробничий інструмент для створення і використання електронного диспетчерського тренажера для відпрацювання навичок реагування на аварійні ситуації.
- Підсистема "Профіль" - побудова поздовжніх профілів каналізаційних мереж (тільки водовідведення)
Інструмент для автоматичної побудови поздовжнього профілю траси трубопроводів уздовж обраного шляху. На графічному документі зображується профіль земної поверхні, лінія глибини закладення трубопроводів, ухили і контрухили, геометричні розміри колодязів, інша необхідна довідкова інформація.
- Підсистема "Зони каналізування" - визначення дерева стоків для зазначеної точки (тільки водовідведення)
Підсистема дозволяє побудувати дерево стоків (зону каналізування) для довільного вузла мережі при виникненні засмічень та підпорів, з створенням довільного набору аналітичних звітів по знайденому дереву стоків, що утворюють зону підпору.
Детальніше про підсистему "Зони каналізування" CityCom-ГідроГраф
- Підсистема "Пошкодження" - ведення та обробка журналу пошкодження мереж водопостачання та водовідведення
Даний інструмент призначений для ведення та обробки архіву дефектів і пошкоджень на водопровідних та каналізаційних мережах. Кожна запис електронного журналу ушкоджень пов'язана з конкретною ділянкою або вузлом мережі, зображених на схемі.
Пошкодження можуть бути зображені у графічному вигляді на схемі мереж спеціальними умовними позначеннями, що дає можливість візуально оцінити їх територіальну розгалуженість та виявити зони концентрації.
Вся історія пошкодження та дефектів зберігається в журналі і накопичується. Це дає широкі можливості для аналізу. Наявність даних у поєднанні з використовуваними в цій та інших підсистемах алгоритмами їх аналізу, дозволяють домогтися помітного економічного ефекту від зниження аварійності;
- Підсистема "Планування ремонтів" - розробка програм точкових ремонтів на основі факторного аналізу
Підсистема дозволяє скласти графік першочергових планово-попереджувальних ремонтів, заснований на багатофакторному аналізі, що включає термін служби, ступінь фізичного зносу, фактичні показники надійності (пошкоджуваність), гідравлічні характеристики, дані технічної діагностики.
Використання даного інструментарію при плануванні ремонтних кампаній забезпечує найбільш ефективне використання доступних матеріальних ресурсів і веде до стійкого зниження аварійності і поточних витрат на ліквідацію пошкоджень, дефектів і аварій.
- Підсистема "Перемикання" - ведення оперативного журналу перемикань на водопровідних та каналізаційних мережах
Підсистема "Перемикання" призначена для експлуатації в диспетчерській службі водопостачального підприємства (водоканалу) і дозволяє вести електронний журнал фактичних перемикань на мережах.
На підставі записів журналу перемикань можна будувати довільні звітні документи. Наприклад: звіт диспетчера з перемиканням за зміну; звіт по всім переключень за період, дозволеним даними диспетчером, або здійсненим даної бригадою, і т. п.
- Підсистема "Заявки" - комплексне ведення диспетчерських журналів заявок
Підсистема "Заявки" - один з основних елементів диспетчерської функціональності CityCom, що одночасно є найбільш природним засобом перманентної актуалізації інформаційної моделі мереж, що експлуатуються.
Підсистема «Заявки» реалізує функціонал диспетчерського документообігу і дозволяє не тільки фіксувати і відстежувати всі заявки з візуалізацією об'єктів на схемі мережі, але і контролювати ведення ремонтних робіт, використання бригад, машин і механізмів.
- Підсистема "Інтеграція даних АСУ ТП" - сполучення з телеметрією для відображення фактичного режиму роботи системи водопостачання (тільки водопостачання)
Сполучення "CityCom-ГідроГраф" з системами збору даних телеметрії і даних, отриманих з приладів обліку, забезпечує повний контроль роботи водопровідної мережі і підтримку прийняття технологічних і управлінських рішень. Датчики та прилади обліку породжують безліч даних, SCADA збирають їх в єдиний масив, CityCom вміє перетворювати дані в знання, необхідні для прийняття обґрунтованих рішень.
- Підсистема "Абоненти" - зв'язок з базою даних абонентської служби водопостачального підприємства
Підсистема "Абоненти" дозволяє забезпечити єдине джерело даних про абонентів і не допустити розбіжності інформації в різних службах підприємства. Ця важлива для інформатизації підсистема регламентного обміну даними дозволяє істотно спростити роботу різних служб підприємства.
В рамках ІГС "CityCom" можливе створення спеціального механізму автоматизованого регламентного обміну "абонентської" інформацією з відокремленими інформаційними системами, які експлуатуються у відповідних службах водоканалу.
- Підсистема "AnWater" - аналіз режимів роботи водопровідних мереж та системи водопостачання в цілому
Повна назва даної підсистеми: "Аналіз техніко-економічних показників режимів роботи системи водопостачання". Призначення - впровадження безпаперової технології роботи диспетчерської служби та забезпечення економічних режимів роботи джерел, насосних станцій, резервуарів чистої води і регулюючих вузлів.
Оцінка економічного ефекту зниження аварійності у мережах водопостачання
Фрагмент вебінару "Зниження експлуатаційних і виробничих витрат водопостачального підприємства"
Як добитися зниження робочих тисків у мережах водопостачання
Фрагмент вебінару "Зниження експлуатаційних і виробничих витрат водопостачального підприємства"
Про виявлення та «розшивку» вузьких місць на прикладі ЗАТ «Челниводоканал»
Фрагмент вебінару "Зниження експлуатаційних та виробничих витрат водопостачального підприємства"
Про розстановку регуляторів тиску та розробку режимних карт для регулювання насосів з ЧРП
Фрагмент вебінару "Зниження експлуатаційних і виробничих витрат водопостачального підприємства"
Шляхи і способи зниження витрат на прикладі водоканалу Нижнього Новгорода
Фрагмент вебінару "Зниження експлуатаційних і виробничих витрат водопостачального підприємства"
Паспортизація мереж водопостачання/водовідведення
У Базовий комплекс входять процедури технологічного введення, що дозволяють коректно заповнити базу даних характеристик вузлів і ділянок водопровідної або каналізаційної мережі. Серед цих характеристик є як необхідні для проведення гідравлічного розрахунку і вирішення інших розрахунково-аналітичних завдань, так і чисто довідкові: матеріал колодязя, балансова належність, телефон абонента і т. д. В рамках кожного інформаційного проекту є власна класифікація типів вузлів, що складається не менш ніж з 4 позицій (джерела водопостачання, вузли приєднання об'єктів водоспоживання, водопровідні колодязі, насосні станції). Кількість типів вузлів не обмежена, в середньому воно становить 8-12. Ділянки мережі водопостачання, що з'єднують суміжні вузли, також можуть бути класифіковані (наприклад: внутрішньодворові, квартальні та магістральні водоводи).
У вузлів і ділянок мережі водопостачання для кожного з типів є свій набір паспортних характеристик, узгоджуваних з замовником на етапі розробки технічного завдання. Паспорт вузла або ділянки водопровідної мережі може містити кілька десятків параметрів.
Практично всі необхідні довідники та технологічні класифікатори (матеріали труб та колодязів, види прокладки трубопроводів, типи арматури та агрегатів тощо) також узгоджуються із замовником і поставляються у складі інструментарію, що значно спрощує і формалізує введення паспортів. Виняток становлять такі параметри, значення яких не можуть бути обрані з класифікованого ряду (навантаження, довжини, геодезичні позначки тощо) і повинні заноситися напряму у відповідні поля екранних форм.
Крім семантичної інформації про об'єкти системи водопостачання, паспортизація передбачає і можливість створення графічних деталізованих схем вузлів і ділянок мереж, що містять інформацію про комутацію трубопроводів всередині вузлів, запірно-регулюючу арматуру, прив'язку до місцевості, наявність та розташування технологічного обладнання вузлів теплової мережі (сальників, спускників, повітряників, компенсаторів та ін). Для цієї мети служить спеціалізований графічний редактор з набором всіх необхідних примітивів. Особливість цього графічного редактора полягає в тому, що при створенні зображення внутрішньої схеми вузла він автоматично створює і включає в модель мережі топологічну структуру зв'язності другого (вкладеного) рівня. Крім того, є можливість одночасної паспортизації технологічного обладнання, зображеного на цих схемах.
Є можливість включення в паспорти об'єктів довільних документів, формат яких підтримується операційною системою і встановленими додатками, наприклад: фотозображення об'єкта, фільм пов'язаної з об'єктом події, договір з абонентом і т. п.