Енергоефективність ресурсопостачання підприємств
Ефективне управління інженерними комунікаціями і ресурсопостачання великих підприємств
У багатьох містах з історичних або економічних причин послуги ресурсопостачання надають великі холдингові структури. Також з'явилося чимало організацій, які беруть мережі одного або декількох міст в концесійне управління, зобов'язуючись при цьому підвищити енергоефективність комунального підприємства, знизити втрати тепла і води, підвищити якість і кількість послуг, що надаються.
Така структура управління має ряд особливостей:
- Територіальна розрізненість міських служб, підзвітних головної організації;
- Непрофільність бізнесу надання послуг населенню для головного підприємства;
- Висока соціальна відповідальність головного підприємства на тлі низької прозорості процесів прийняття рішень в підзвітних організаціях;
- Загальна зношеність комунальної інфраструктури і необхідність обґрунтованого і планового виділення коштів на її ремонт і модернізацію;
- Низька енергоефективність, високі тепловтрати і втрати чистої води;
- Необхідність забезпечувати відповідність численним законам і постановам, що регулює надання послуг теплопостачання, водопостачання, водовідведення та ін.
Для таких структур доцільним видається створення єдиного корпоративного рішення з робочими місцями у всіх містах присутності і централізацією роботи диспетчерських служб.
ІГС «CityCom» дозволяє організувати роботу диспетчерів та операторів в розрахованому на багато користувачів режимі з консолідацією і аналізом даних за різними параметрами в головний структурі і будь-якою кількістю віддалених робочих місць.
Для великих промислових підприємств, що експлуатують власні інженерні мережі актуальні ті ж завдання, що і для муніципалітетів. У деяких випадках такі завдання, як обгрунтоване планування ремонтів мереж і обладнання, управління режимами, моделювання переключень і локалізація аварій, виявляються першорядними, оскільки пов'язані з підвищеним ризиком техногенних аварій.
Для концесіонерів, великих промислових структур і розподілених підприємств
Для цих структур найбільш актуальними в галузі управління інженерними мережами подаються такі завдання:
- Паспортизація мереж, вузлів і устаткування;
- Оптимізація режимів роботи мереж і підвищення економічної ефективності їх функціонування без втрати якості;
- Оперативні і прогностичні розрахунки режимів функціонування мереж, моделювання складних ситуацій;
- Ведення обліку та аналіз пошкоджуваності мереж;
- Формування обґрунтованих графіків планово-попереджувальних ремонтів. ТОіР мереж та технологічного обладнання;
- Аналіз аварійних ситуацій, мінімізація шкоди в процесі відключень, формування рекомендацій на ліквідацію наслідків аварій;
- Аналіз техніко-економічних показників роботи систем ресурсозбереження.
- Інтеграція з системами телеметрії: SCADA, АСКОЕ, АСУ ТП, АСКУВ.
Диспетчерським і інженерним службам територіально-розподілених підприємств необхідний інструмент для вироблення рекомендацій щодо локалізації аварійних ситуацій.
Интеграция систем и создание единого информационного пространства CityCom
Во многих случаях аварии в коммунальных сетях могут привести к чрезвычайным ситуациям техногенного характера. На таких предприятиях вопрос предотвращения потенциальных угроз и ликвидации аварий становится первоочередным.
А это возможно только в случае интеграции диспетчерской службы предприятия и информационных систем, которые используют для работы ресурсоснабжающие предприятия.
Например:
- Интеграция ИГС «CityCom» со службой 112, системами оповещения.
- Интеграция с биллинговой системой предприятия. В CityCom из биллинговой системы могут передаваться данные о фактических нагрузках и объемах ресурсопотребления абонентов по данным приборного учета, необходимые для расчета и моделирования режимов. В биллинговую систему из CityCom поступают паспортные сведения об объектах ресурсопотребления в необходимом объеме.
- Интеграция с существующими системами телеметрии (АСУ ТП, SCADA, АСКУВ, АСКУЭ).