Експлуатація та модернізація теплових мереж
Теплопостачання
Як показує практика наших користувачів, розрахунок і реалізація за допомогою «CityCom-ТеплоГраф» налагоджувальних заходів, що забезпечують «вирівнювання» гідравлічних режимів теплових мереж і споживачів, эекономить від 5% до 15% котельного палива ппід час забезпечення необхідного теплового навантаження споживачів, і до 25% економії електроенергії на перекачку теплоносія. Таке підвищення енергоефективності теплопостачання часто виявляється досяжним навіть без реконструкції і модернізації самих мереж.
В останні роки були прийняті закони і постанови, що визначають необхідність розробки схем теплопостачання з електронними моделями системи теплопостачання в якості обгрунтовуючих матеріалів, а також передбачають розробку сценаріїв ліквідації аварійних ситуацій з обов'язковим застосуванням електронного моделювання. Eлектронна модель системи теплопостачання міста є необхідною частиною схеми теплопостачання і обов'язковим інструментом розробки сценаріїв ліквідації аварій для населених пунктів будь-якого розміру.
Програмне забезпечення "CityCom-ТеплоГраф" і використання для доступу до нього CityCom(Cloud) дозволяє вирішити задачу електронного моделювання з мінімальними витратами, а в деяких випадках і зовсім звести до нуля прямі фінансові витрати.
Реалізація проекту на платформі CityCom для підприємства теплових мереж, дозволить вирішувати співробітникам тепломережі безліч повсякденних виробничих і диспетчерських задач, знизити тепловтрати, підвищити енергоефективність, оптимізувати витрати на ремонт і модернізацію.
Завантажити опис підсистеми CityCom-ТеплоГраф в форматі PDF (для друку на двох аркушах формату А3)
Завдання, які вирішуються в галузевому шарі «Теплопостачання»
- теплогідравлічні розрахунки, ситуаційне моделювання та аналіз режимів теплопостачання ( «Що буде, якщо ...?»);
- розрахунок нормативних і фактичних теплових втрат через ізоляцію та з витоками;
- розрахунок звуження потоку (шайб і сопел елеваторів на вводах, регулювальних діафрагм);
- рекомендації з локалізації аварій та формуванням звітів в зоні аварійного відключення;
- формування технічних умов на приєднання споживачів;
- розрахунок чисельних показників надійності та радіусу якісного теплопостачання;
- ведення та аналіз журналів пошкоджуваності мереж;
- ведення журналів перемикань і ретроспективний аналіз режимів;
- ведення журналів заявок на планові і аварійні ремонтно-відновлювальні роботи;
- аналіз техніко-економічних показників роботи системи теплопостачання;
- формування графіків планово-попереджувальних ремонтів;
- повний ГІС-функціонал та паспортизація мереж.
Грунтуючись на оцінках економії, зроблених нашими користувачами, можна стверджувати, що термін повної окупності витрат на впровадження електронних моделей виробничого призначення (ЕМПН) на платформі «CityCom-ТеплоГраф» в теплопостачальних підприємствах не перевищує 1-2 років з моменту введення в експлуатацію.
Що вміє експертна підсистема «CityCom-ТеплоГраф»?